Strona główna Blog Jakie jest twoje JEDNO SŁOWO?

Jakie jest twoje JEDNO SŁOWO?

Czy wiesz, że 9 na 10 osób nie zrealizuje swoich noworocznych postanowień?

50% osób podejmujących postanowienia poddaje się do końca stycznia.

Ale Jedno Słowo pozostaje!

Jon Gordon, Dan Britton, Jimmy Page napisali kilka lat temu książkę „One Word that Will Change Your Life” (Jedno słowo które zmieni twoje życie), gdzie opisali, że zamiast robić listę noworocznych postanowień lub listy celów do realizacji, o wiele bardziej skuteczne jest wybranie Jednego Słowa na nowy rok.  Żadnych postanowień, żadnych celów… tylko Jedno Słowo, które nadaje sens, misję, pasję i cel. Jedno Słowo, które pomoże Ci określić to co jest dla ciebie najważniejsze w danym czasie i będzie motywować do działania.

Sam wypróbowałem tę metodę i wspólnie z rodziną postanowiliśmy wchodząc w poprzedni Nowy Rok znaleźć Jedno Słowo dla każdego z nas. Dla mnie było to słowo „Rozwój”, które w ciągu roku cały czas przewijało się zarówno w moich codziennych aktywnościach jak i działaniach. Miałem to słowo wypisane wielkimi literami na tablicy w moim biurze i ciągle do niego wracałem. Było bardzo motywujące kiedy przychodziły trudne chwile, ale i zachęcające kiedy celebrowałem różne sukcesy. Jedno Słowo, które tak wiele dla mnie znaczyło w tym roku i rzeczywiście zadziałało.

Jakie jest Twoje Jedno Słowo na rok 2023?

Mój przyjaciel Bob Tiede daje 3 konkretne sugestie które mogą być pomocne w zastosowaniu tej metody:

Sugestia pierwsza:  Kiedy już wybierzesz swoje Jedno Słowo na rok 2023 – spraw, by było widoczne! Zapisz to! Naklej to na swoje lustro! Naklej to na swoim komputerze! Naklej to nad swoim biurkiem!

Sugestia druga:  Za każdym razem, gdy musisz podjąć decyzję w 2023 r., weź pod uwagę swoje Jedno Słowo . Czy powiedzenie „tak” jest zgodne z twoim jednym słowem”?   Czy powiedzenie „nie” jest zgodne z twoim jednym słowem”?

Jeszcze jedna sugestia:   skoro już wybrałeś swoje Jedno słowo na rok 2023 – być może Twoja firma/zespół również zechce wybrać Jedno słowo na rok 2023? A może Twoja rodzina weźmie udział w wyzwaniu Jednego słowa na Nowy Rok? Gdy mamy wsparcie innych to zawsze pomaga!

Na koniec jedna Prośba:   Podziel się z nami swoim Jednym słowem na rok 2023. Napisz do nas w wiadomości prywatnej lub w komentarzu.

Powodzenia w Nowym Roku! Niech Twoje Jedno Słowo prowadzi cię do rozwoju wszędzie gdzie go na dzisiaj potrzebujesz!

Źródła:
“Leading with Questions” Bob Tiede
“One Word Challenge for 2023 (More Effective Than New Years Resolutions)” Positive Tip from Jon Gordon