Strona główna Blog Naciśnij przycisk „zmiana”

Naciśnij przycisk “zmiana”

To, o czym myślimy, wpływa na nas fizycznie i emocjonalnie.

Badania pokazują, że większość chorób, które nas dzisiaj atakują, są bezpośrednim wynikiem toksycznych myśli. W swoim bestsellerze „Włącz swój mózg” dr Caroline Leaf podzieliła się receptą na lepsze zdrowie i pełnię, które można osiągnąć dzięki właściwym wzorcom myślowym. 

Wskazuje ona, że mózg jest neuroplastyczny: zmienia się pod wpływem środowiska, w którym przychodzi mu funkcjonować. To oznacza, że to co wpuszczasz do jego wnętrza poprzez decyzje, które podejmujesz umysłem może zmienić strukturę mózgu w sposób dobry lub zły.

Twoje środowisko ma wpływ na Twoje myślenie.

Każdego dnia wydaje się, jakby różne głosy walczyły o naszą uwagę i podpowiadały w co powinniśmy wierzyć, co mówić, robić. Powtarzają nam, jak powinno wyglądać nasze życie i co powinniśmy robić ze swoim czasem. Łatwo jest im się poddać, słuchać i pozwalać, by zakorzeniły się w głowie. Łatwo jest dać się ukształtować.

Masz jednak moc, by powiedzieć ,,tak” lub “nie”.
To ty decydujesz jaki sposób myślenia będzie miał wpływ na Ciebie i Twoje życie.
Masz moc żeby określić kierunek swojego życia!

Czego potrzebujesz aby dokonać zmiany?

Trwała zmiana wymaga czasu i sporo wysiłku. Jak wiele razy próbowałeś się zmienić i poniosłeś porażkę. Dr Caroline Leaf udowadnia, że nasz mózg może się zmienić, a gdy uczymy się, jak odnawiać nasz sposób myślenia, zmieniamy mózg, budujemy charakter i uczymy się działać i mówić. 

Tu tak naprawdę chodzi o naukę tego, jak znowu być prawdziwie sobą. To nie jest coś natychmiastowego – nie wystarczy jedna decyzja i pstryk- jesteśmy doskonałymi ludźmi. Zwykle jest to proces w którym krok po kroku, decyzja po decyzji w naszej codzienności  przekształcamy strukturę mózgu, a ta zmiana wpływa na nasze myśli, słowa i czyny.

Bez względu na to, co nas spotkało lub spotyka, możemy zmienić swój mózg za pomocą wyborów!

Jakiej zmiany potrzebujesz w swoim życiu?

Źródła:
“Włączaj swój mózg każdego dnia” dr Caroline Leaf
“Włącz swój mózg” dr Caroline Leaf
“Pytania zmieniające życie” dr Wojciech Kowalewski