Pomożemy Ci wykorzystać czas i Twój potencjał tak, abyś coraz bardziej zbliżał się do pełni życia z pasją w zgodności z Twoim powołaniem.

Zespół

Product 1_Image

dr Wojciech Kowalewski

Prezes Zarządu

Pastor, doktor teologii praktycznej, mówca motywacyjny i coach. Jest członkiem zarządu i wykładowcą programu rozwoju przywództwa Centrum Edukacji Liderów oraz koordynatorem i głosem kampanii multimedialnej „Prosto z Serca”. Regularnie publikuje artykuły z zakresu duchowości, przywództwa i coachingu. Wykładowca na studiach MBA przy WSZP i studiów podyplomowych „Mentoring i Coaching” przy WSTS w Warszawie.

Product 2_Image

Agnieszka Kowalewska

Wiceprezes Zarządu i Project Manager

Certyfikowana nauczycielka języka angielskiego (University of Cambridge) oraz tłumaczka tekstów Right From the Heart Media Ministry (Atlanta, USA). Trener rozwoju osobistego Career Direct Kompasu Kariery Crown. Od lat pasjonuje się i rozwija w dziedzinie coachingu i głęboko wierzy, że rolą coacha jest dostrzeganie i pomaganie innym w rozwoju złożonego w nich przez Boga potencjału. Żona Wojtka i mama Dawida.

Bartłomiej Tomczyński

Bartłomiej Tomczyński

Dyrektor programowy SBU

Mówca motywacyjny i duszpasterz akademicki, entuzjasta działań ewangelizacyjnych. Założyciel  kościoła "Kierunek" we Wrocławiu. Jego pasją są wszelkiego rodzaju akcje misyjne inspirujące młodych ludzi do ekspresji wiary. Bartłomiej od 2007 do 2014 roku był pastorem Kościołą w Janowicach Wielkich, a od Stycznia 2014 pełni funkcję Pastora Kościoła Zielonoświątkowego we Wrocławiu.  

 

7

dr Krzysztof Kopeć
Ekspert ds finansów i księgowości

Doktor nauk ekonomicznych,
przedsiębiorca, pasjonat księgowości bez papierów, założyciel i CEO interaktywnego biura rachunkowego podatkomat.pl Interesuje się rozwojem osobistym, odkrywaniem powołania i praktycznym doświadczaniem rzeczywistości Królestwa Bożego w biznesie.

 

Screen Shot 2017-08-02 at 22.21.50

dr Sławomir Torbus
Wykładowca

Wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego
i EWST, hellenista, specjalista w zakresie retoryki i biblistyki, mówca konferencyjny
i kaznodzieja. Autor książki „Listy św. Pawła z perspektywy retorycznej” oraz artykułów naukowych na temat retoryki biblijnej.

Chcemy wyposażać Cię do odważnego życia zgodnego z Twoim powołaniem.

Jakiś czas temu mieliśmy okazję wraz z rodziną spędzić kilka dni w Nowym Jorku. Był to naprawdę fascynujący czas. Mogliśmy wiele zobaczyć i przeżyć.

Jedna chwila szczególnie utkwiła mi w pamięci. Spacer po Brooklyn Bridge, wielkim moście łączącym dwie części miasta ze sobą.

Był to czas o tyle szczególny, że miałem na sobie koszulkę z odbiciem Brooklyn Bridge w tle i napisem „On the other side” (Po drugiej stronie). Pamiętałem dokładnie okoliczności, w których tę koszulkę kupiłem. Nie był to łatwy dla mnie czas. Znalazłem się wtedy na rozdrożu życiowym, kiedy trzeba było podjąć bardzo ważne dla mnie decyzje dotyczące przyszłości. Mogłem zostać tam, gdzie byłem albo podjąć ryzyko zmiany. 

Pytanie, które w tym okresie przez cały czas rozważałem brzmiało: Czy chcesz żyć historią napisaną dla ciebie przez innych czy raczej chcesz tworzyć historię?

Wiedziałem dokładnie, czego dotyczyło to pytanie. I wtedy podjąłem odważną decyzję. Musi nastąpić zmiana. Teraz albo nigdy. Poszedłem na całość. Złożyłem wymówienie w pracy i zacząłem realizować projekt, który rozwijał się w moim sercu przez ostatnie lata. W końcu mogłem pełnoetatowo zaangażować się wraz z żoną w tworzenie Instytutu Rozwoju “Złote Jabłko”.

Nie przez przypadek więc teraz, po kilku latach działań naszej fundacji, wielu warsztatach, konferencjach, spotkaniach indywidualnych i grupowych, możemy z pełną świadomością powiedzieć, że „złote jabłko” w naszym życiu jest owocem zadawania właściwych pytań… a to dopiero dobry początek tego, co przed nami!

Oczywiście same pytania nie wystarczą, ale jak powiedział założyciel IBM, Thomas J. Watson: „Umiejętność zadania właściwego pytania to ponad połowa sukcesu w poszukiwaniu odpowiedzi”.

Być może i Ty dzisiaj stoisz po jednej stronie mostu i zastanawiasz się nad tym, jak mogłoby wyglądać twoje życie po drugiej stronie. Zacznij od zidentyfikowania tego, czego tak naprawdę poszukujesz: Jakie jest na teraz najważniejsze pytanie, na które potrzebujesz sobie na dzisiaj odpowiedzieć w twoim życiu? Przed jaką istotną decyzją stoisz? Jakie mogą być konsekwencje tego jeśli nic się nie zmieni?

W przeciwieństwie do udzielania rad lub pouczania, pytania zmuszają do myślenia, prowadzą do sformułowania odpowiedzi, w które sami wierzymy, i motywują nas do działania w oparciu o własne przemyślenia. Zadawanie pytań chroni więc przed biernym przyjmowaniem tego, co mówią inni, i przeciwdziała stagnacji, a także inspiruje do energicznego zastosowania naszych zdolności twórczych w celu rozwiązania poruszających nas dylematów. Pytania mogą więc często prowadzić do odpowiedzi, których się nie spodziewamy, uzdalniają do odkrywania możliwości wcześniej niedostrzeganych i uwalniania potencjału.

Na tej podstawie oferujemy szereg różnych inicjatyw zarówno na poziomie indywidualnym, jak i grupowym, których celem jest wsparcie Ciebie, jak i twojej organizacji, w skutecznym odkrywaniu i realizacji twojej misji życiowej. Zależy nam na tym, aby poprzez to, co robimy, motywować do rozwoju w każdej dziedzinie życia w oparciu o wartości chrześcijańskie.

Chcemy pomagać Ci w rozwoju rozumianym jako:

• przekraczanie swoich ograniczeń,
• nabywanie nowych umiejętności i wiedzy,
• dostrzeganie dostępnych możliwości,
• wychodzenie poza utarte schematy,
• odkrywanie drzemiącego w Tobie i innych potencjału…

… a wszystko to w oparciu o przekonanie, że jesteś kimś wyjątkowym, a Twoje życie nie jest dziełem przypadku! Pomożemy Ci wykorzystać czas i Twój potencjał tak, abyś coraz bardziej zbliżał się do pełni życia z pasją w zgodności z Twoim powołaniem.

Zasób 7
Menu

O nas

Wydarzenia

Oferta

Rekomendacje

Blog

Kontakt

Fundacja Instytut Rozwoju „Złote Jabłko”

ul. Krótka 6, 55-040 Ślęza


KRS: 0000573478,

REGON: 362448177,

NIP: 8992773033